Ремонт шин

Вулканізатори для ремонту шин, як вибрати?

Статистика експлуатації шин

Статистика експлуатації шин, знос яких знаходиться в діапазоні від 30 до 50%, свідчить про високу ймовірність отримання пошкоджень у вигляді пробоїв і порізів. Будь-якому власникові колісного транспортного засобу хочеться по максимуму використовувати ресурс покришки, так як її вартість досить висока, а вартість відновлення в шинної майстерні доступна кожному.

Різниця самостійного і професійного ремонту шин?

Автолюбитель може зіткнутися з проблемою пробою колеса в будь-який момент і в будь-якому самому невідповідному місці: в місті, на трасі і навіть в гаражному кооперативі. Якщо неприємність сталася на дорозі – в допомогу прийде «запаска». Не рідкість також використання спеціальних ремкомплектов для проколів, які складаються з герметика і спеціальних джгутів, і «грибків». Придбати подібний комплект можна в найближчому магазині автомобільної тематики. На перший погляд такий швидкий ремонт «на коліні» – це швидке і недороге задоволення, але якщо розібратися, то даний вид ремонту не безпечний в довгостроковій перспективі. Накладення латки на герметик не гарантує 100% склейки і в будь-який момент може статися розгерметизація, а джгут може змінити своє становище. Слід запам’ятати, що самостійний ремонт шини є тимчасовим впливом, а повне відновлення колеса до вихідних параметрів слід довірити майстру шиномонтажной майстерні, адже після відновлення цілісності шини обов’язково проводиться балансування колеса. Слід зазначити, що самостійний ремонт не завжди можливий. Проблематичними вважаються такі види пошкоджень: бічний поріз; «Грижа» і отвір великого розміру, куди не можна підібрати латку з ремкомплекта. В цьому випадку навички професіонала і спеціалізоване обладнання просто незамінні.

Яке обладнання потрібне для якісного ремонту шини?

Нагадаємо, що не кожна майстерня, що надає послуги шиномонтажу має в своєму прейскуранті послугу ремонту коліс, а професійний ремонт і по давно. Приблизно дві з десяти шиномонтажних майстерень допоможе вирішити проблему. Основною причиною є економія господарем коштів на оснащення майстерні, хоча необхідний всього 1 основний спеціальний стенд. Крім економії коштів перешкодою може стати обмежене робочий простір або небажання витрачати власний час на пошук. А час, як ми знаємо, – гроші, тому оптимально підібраний, за короткий час і за оптимальною ціною, вулканізатор дасть значний приріст клієнтів в майстерні і виведе на новий рівень серед конкурентів. У цій статті представлена ​​основна необхідна інформація для підбору оптимальної моделі вулканізатора.

Для ремонту шин слід використовувати вулканізатор

Гаряча вулканізація  (фото)

Найпоширенішим способом відновлення шин і камер від пошкоджень є гаряча вулканізація. Завдяки методу вулканізації є можливість залатати навіть наскрізний прокол. Крім цього, фахівець примудряється відновити покриття шини практично під заводські параметри, позбутися від торчящего корду або «грижі».

Стенд для вулканізації (фото)

Щоб виконати всі перераховані роботи швидко і професійно, фахівець використовує стенд для вулканізації. У більшості випадків для роботи такого стенду потрібна мережа електроживлення. Конструктивно, електричний вулканізатор шин складається з двох пластин. Притискна пластина, в свою чергу, може містити нагрівальний елемент чи ні. Між пластинами і розміщують покришку, заздалегідь підготовлену до вулканізації. Нагрівання пластин регулюється в потрібно діапазоні в залежності від типу і товщини гуми. Процес вулканізації (взаємодії каучуку з закріплювача) проходить досить швидко і займає зазвичай від 10 до 15 хвилин часу завдяки високому тиску і високій температурі. В результаті ми отримуємо міцне з’єднання на молекулярному рівні.

Основні переваги гарячої вулканізації

Швидко. Процес роботи над однією камерою відніме всього 20-30 хв., Робота над самою покришкою складніше і довше (до 40-ка хвилин). Завдання виправлення грижі (з усіма супутніми підготовчими роботами) потребує близько 2-х годин. Робимо висновок, що основна перевага гарячої вулканізації над холодної полягає в швидкості. Значно скорочується час введення ремонтується колеса в експлуатацію. Гаряча вулканізація – колесо використовуємо відразу, холодна – чекаємо від 1 до 3 діб до повного застигання. 

Ефективно. За рахунок високої температури (досягає 130 ° C) впливає на латку відбувається певний хімічний процес, за рахунок якого місце ремонту стає монолітним з основним матеріалом. Така шина абсолютно безпечна для подальшої експлуатації аж до її повного зносу. Клієнт повністю задоволений, а майстерня отримає додатковий заробіток. 

Прибутково. Додатковий заробіток досить великий і їм не слід нехтувати. Час, витрачений на установку латки (близько 20-40 хвилин) сповна окупиться, так як за цю послугу в цілому клієнт заплатить значну суму. Бути на крок попереду конкурентів шиномонтажного бізнесу отримуючи додатковий прибуток за рахунок доп. послуг і нових клієнтів маючи лише один опціональний електричний вулканізатор шин. У порівнянні з основним обладнання для шиномонтажного ділянки: бортіровочний і балансування стенд, компресор, гайковерт, домкрати і т.п. вартість вулканізатора не так вже висока. Основна проблема, яка може виникнути у власника шиномонтажу – наявність вільного місця. Однак розміри вулканизаторов також бувають різні, тому можна підібрати як підлоговий, так і настільний варіант. Для вантажних коліс часто використовують переносний вид. 

Типи вулканізаторів 

Переносний. Самий підходящий варіант для власника невеликого по площі шиномонтажу, орієнтована на роботу як з легковими, так і з вантажними автомобілями. Зазвичай складається з товстої металевої основи, двох нагрівальних пластин і комплекту лекал. Також, великим плюсом такого вулканізатора є можливість використовувати його в будь-якому місці колеса і без прив’язки до місцевості в майстерні.

Настільний. Даний вулканізатор, як правило, має великі габарити в порівнянні з переносним за рахунок наявності опорної кріпильної підставки, яка прикручується до верстата. Конструкція більш посилена, так як повинна витримувати повний вага покришки. Може мати одну або дві нагрівальні пластини, гвинтовий або пневматичний притиск. Наявність таймера робить його більш зручним і практичним у використанні. Майстру не потрібно постійно стежити за циклами нагріву / охолодження.

Підлоговий. Конструкція такого вулканізатора ще складніше і більш металоємність при виробництві Вся конструкція міцно закріплена на потужної станини. Додатково має шухлядки для зберігання шиномонтажних аксесуарів. Може мати пневмопривід стійки, рухливу нижню нагрівальну пластину для більш якісної склейки поверхонь. Зазвичай з мікропроцесорним управлінням і візуальною індикацією температурних режимів. Наявність подібного стенду потребують додаткового простору в майстерні.

Основні технічні характеристики вулканізаторів 

Основним правилом початку будь-якого шиномонтажного бізнесу – визначитися в типах коліс, які планується обслуговувати. Це можуть бути мотоколес, колеса легкових автомобілів, вантажних і сільгосптехніки. Після цього – вибираємо вулканізатор. Крім відмінностей в типах і способах установки, істотна різниця може бути і в робочих параметрах вулканізаторів.

Важливим є параметр розміру робочого майданчика. У настільних вулканізаторах, нагрівальні пластини можуть досягати в діаметрі до 80мм, що дозволить працювати з шинами до 17,8 см в ширину. Підлогові вулканізатор з механічним і пневмоприжимом мають пластину нагріву до 100мм, завдяки цьому робочий простір збільшується до 23см. Рідше зустрічаються вулканізатори з гнучкими нагрівальними елементами.

При виборі вулканізатора також слід звернути увагу показник потужності. Він варіюється від 0,4 до 1 кВт. Більше значення потужності характерно вулканізатор з більшою температурою нагріву. Вулканізатори на 1кВт мають дві нагрівальні пластини.

Параметр температури також може бути різним. Від 100 до 300 ° C. Чим більше температура нагріву, тим менше період вулканізації шини.

На завершення слід сказати, що придбання професійного стенду для ремонту шин і камер – виправдане вкладення, так як дана послуга вигідна незалежно від сезону. Для автолюбителя – економія на новій гумі, для майстерні – більше клієнтів.

Залишити відповідь