Поршневий компресор

Як вибрати поршневий компресор?

Повітряний поршневий компресор забезпечує потік стисненого повітря для приведення в роботу різного роду пневматичного інструменту, верстатів і устаткування. Нагнітання повітря відбувається через спеціальні клапана при впливі поршня і циліндра. При виборі поршневого компресора завжди слід звертати до уваги для якого обладнання вам потрібно компресор.

Види поршневих компресорів

  • Електричний поршневий компресор (екологічно чистота компресора)
  • Бензиновий поршневий компресор (висока мобільність компресора)
  • Безмасляний поршневий компресор (для харчових і медичних організацій)

Масляний і Безмасляний поршневий компресор відрізняються один від одного наявністю і відсутністю мастила (масла) Під час роботи поршневого компресора через тертя між металевими деталями відбувається тертя, що призводить до їх підвищеного зносу і перегріву поршня. Щоб уникнути зносу деталей і охолодити їх в масляних поршневих компресорах застосовується масло, воно створює спеціальний захисний шар. Завдяки чому масляні компресори можуть працювати безперервно протягом декількох годин, також виробники роблять поршневі компресори з більш стійких матеріалів (чавунні поршні, сталеві кільця).

Основним недоліком масляних поршневих компресорів є звичайно наявність частинок масла в стислому потоці повітря. Також до мінусів можна віднести що компресорне масло дорожче інших видів олії, також необхідно періодично доливати або міняти масло.

Зверніть увагу що експлуатувати масляні поршневі компресори варто тільки на тому маслі що рекомендує виробник, використання некоректних моторних і трансмісійних масел призведе до передчасного зносу деталей компресора. 

Безмасляні поршневі компресор и не мають змащення. Іза тертя в них часто підвищується робоча температура до критичних показників, тому виробники безмасляних поршневих компресорів намагаються застосовувати деталі з низьким коефіцієнтом тертя. У будь-якому випадку безмасляні компресори не можуть похвалитися тривалим терміном експлуатації. 

При виготовлення безмасляного компресора застосовуються деталі з низьким рівнем тертя що дозволяє виробляти потік стисненого повітря без домішок масла

Велика популярність поршневого компресора забезпечується за рахунок його компактності, невеликої ваги і легкого технічного обслуговування, такий компресор легко переміщати, а вертикальні поршневі компресори ще помітно економлять робочий простір. Як правило компресори з горизонтальним розміщенням вимагають додаткового оснащення (фільтри, осушувачі). Але основна причина популярності поршневих компресорів це їх доступна цінова політика. Бюджетні (побутові моделі) можна придбати за зовсім скромні кошти. При підборі професійного поршневого компресора в першу чергу варто звернути увагу на його характеристики, можливість підключення додаткового обладнання та наявність опцій. Не останню роль варто віддати бренду виробника, 

Переваги поршневих компресорів 

  • Висока мобільність: невелика вага і габарити, більш громіздкі моделі часто оснащені колесами і спеціальною рукояткою для зручного переміщення 
  • Висока продуктивність завдяки стисненню в кілька ступенів
  •  Використання “вологовідділювачем” запобігає потраплянню частинок води в повітря
  • Гарне охолодження гріються деталей компресора 
  • Багатоциліндрові підвищує швидкість роботи компресора  
  • Високий рівень безпеки, наявність запобіжного клапана виключає перевищення допустимого тиск в ресивері 
  • Високий ККД завдяки прямій передачі, ремінна передача зберігає двигун від надмірного навантаження. 

Залишити відповідь